Geoblog.pl    magdalenaimarcin    Podróże    Australia 2009    Kings Canyon

Kings Canyon

Australia
Australia, Alice Springs

Z Alice Springs wczesnym rankiem wyruszylismy do serca Outback`u.Droga,ktora wybralismy nie nalezala do trafnych .Nasz zwykly kamper w jednej sekundzie zmienil sie w jeep`a terenowego. Jazda byla naprawde ostra. Tak wiec byly to cholernie meczace i niekonczace sie 200 km , ktore pokonalismy az w 4 godz.
I takim sposobem dotarlismy do jednej z 3 atrakcji outbacku jakim byl przepiekny Kings Canyon.
po Udanym wypadzie do Watarrki (kings canyon) udalismy sie w kierunku Ayers Rock ,aby podziwiac jego piekno w swietle zachodzacego slonca.
Ten 348 m H olbrzym zrobil na nas niesamowite wrazenie ,choc przyznamy ze troszeczke sie rozczarowalismy.kolory nie byly tak piekne i roznorodne jak opisuja to przewodniki .A moze mielismy po prostu pecha?!?! Jutro sprawdzimy to jeszcze raz tym razem przy wschodzie slonca.

Vroeg in de morgen zijn we vertrokken richting het hart van de outback.De gekozen weg bleek niet de beste te zijn .Onze kampertje moest veranderen in een 4WD jeep. De weg was 200 km lang en erg moeilijk .Het heeft 4 uur geduurt voor dat we doorheen kwamen.Op deze manier zijn we aangekomen bij de een van de drie outback atractie`s- -de Kings Canyon.
Na de bezichtinging zijn we verder gegaan richting Ayers Rock om hem tijdens de zon ondergaan te bekijken. Die 348 m reus heeft grote indruk gemaakt op ons,maar toch waren we beetje teleur gesteld. De kleuren waren niet zo mooi en goed zichtbaar zoals het staat om geschreven in de boeken .Mss hadden we pech ?!?!Morgen komen we hier terug om de zon opgaang te zien .Mischien deze keer hebben we meer gelukt.

aga
aga - 2009-10-15 18:59
swietnie wyglądacie w tych kapeluszach, dla mnie bomba, chyba taki sobie kupię,

magdalenaimarcin
magdalenaimarcin - 2009-10-16 01:18
Aga,prawda ze fajne okrycie na glowe:)))
Buziaki od nas
ps.pozdrowienia dla Andrzeja oraz Kubusia